shabro
15 آذر 1401 - 15:04

مدیریت امنیت سازمان ها با سیستم جامع اتوماسیون حراست کسرا

امنیت در سازمان ها از اهمیت زیادی برخوردار است. با افزایش بحث امنیت نیاز به سخت افزارها و نرم افزارهای مرتبط نیز مورد توجه قرار گرفت.

بسیاری از سازمان ها با نصب دوربین های مداربسته تا حدی به مباحث امنیتی پرداختند. اما مشکل از آن جایی شروع شد که گاها چهره افراد قابل تشخیص نبود و بخشی از ترددها از چشم مسئولان حراست دور می ماند. تولید سامانه های حراست و انتظامات باعث شد نیازی به کنترل کردن دائم تصاویر نباشد. نیاز به نرم افزار حراست و انتظامات و کنترل تردد در سازمان های بزرگ رشد روزافزون داشته و تهیه آن یکی از واجبات است. این ابزارها با نام جهانی SOAR یا همان سیستم های اتوماسیون و یکپارچه سازی شناخته می شوند. طبق گزارش ها تا سال 2017 تنها یک درصد از سازمان ها از ابزارهای SOAR استفاده می کردند و پیش بینی می شود تا سال 2024 این نرخ 15 درصد افزایش داشته باشد.

نرم افزار حراست و انتظامات کسرا چگونه کار میکند؟

نرم افزار حراست (نگهبانی) وظیفه امور مدیریت تردد خودرو، مدیریت تردد مهمان و مدیریت ورود و خروج کالا را به عهده دارد. همچنین باید در نظر داشت اتوماسیون حراست برای کنترل ترددهای فوق به سخت افزارهای مخصوص نیاز دارد. این نرم افزار امکان کنترل تردد تمامی افراد را می دهد. شرکت مهندسی کسرا به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در حوزه تکنولوژی، محصولات متنوع نرم افزاری و سخت افزاری که از جانب مشتریان مورد توجه واقع شده است. سامانه حراست و انتظامات از جمله نرم افزارهای تولید شده شرکت مهندسی کسراست که شامل ماژول های اصلی سامانه مدیریت مهمان و ارباب رجوع، سامانه مدیریت تردد کالا و سامانه مدیریت تردد خودرو است.

4 ماژول کاربردی نرم افزار اتوماسیون حراست کسرا

سیستم حراست و انتظامات کسرا در قالب 4 ماژول مختلف به شرکت ها و سازمان ها ارائه می شود. سازمان ها قادر هستند با توجه به نوع کار خود و میزان امنیت مورد نظر در محل کار یک یا تعدادی از ماژول های فوق را خریداری کنند. در ادامه به معرفی هر یک از ماژول های سامانه حراست و انتظامات شرکت مهندسی کسرا و کاربرد هر یک از آنها پرداخته ایم.

اتوماسیون مراجعین و مهمان کسرا و کاربرد آن برای سازمان ها

سامانه کنترل ورود و خروج مهمان ها و ارباب رجوع که با نام نرم افزار اتوماسیون مراجعین و مهمان نیز شناخته می شود نیازمند دقت و ظرافت های بسیاری در روند طراحی و تولید است. با توجه به شأن و جایگاه مدعوین، فرآیند تردد باید به گونه ای انجام شود که ضمن حفظ امنیت مسدع اوقات ارباب رجوع نشود. سامانه مراجعین و مهمان کسرا طوری طراحی شده است که تمامی ترددهای میهمان در سازمان به طور نامحسوس کنترل شده و امنیت فرد و سازمان همزمان تامین می شود. مدیران سازمانی به راحتی قادر هستند با استفاده از نرم افزارتردد مهمان اطلاعات بسیار مهمی را در مواقع ضروری استخراج کرده و در گزارشات خود به کار گیرند. اتوماسیون مراجعین و مهمان کسرا می تواند به انواع دستگاه های کنترل تردد مانند گیت ها، راهبندها، پلاک ها و غیره متصل شود. از جمله قابلیت های نرم افزار کنترل تردد ارباب رجوع میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت وسایل همراه مراجع در زمان ورود
امکان جستجوی مهمان با استفاده از شماره ملی، نام شرکت و...
اختصاص کارت تردد به میهمانان
تعریف انواع مهمان (داخلی، خارجی، VIP، ...)
قابلیت ثبت غذای مهمان
امکان ثبت و تهیه درخواست بلیط مهمان

سیستم کنترل تردد خودرو و پلاک خوان کسرا

در بسیاری از سازمان ها کنترل ورود و خروج خودروها امری ضروری جهت برقراری امنیت سازمانی به شماری می رود. با استفاده از سامانه پلاک خوان کسرا سازمان ها قادر هستند تردد خودروها را از طریق ثبت پلاک و سایر مشخصات خودرو وارد سیستم کرده و از گزارشات این سامانه در مواقع لزوم استفاده کنند. نرم افزار کنترل تردد خودرو دارای امکانات بسیار زیادی است که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره شده است:

امکان ثبت تردد خوردوها به صورت مجزا
ایجاد لیست سیاه برای جلوگیری از تردد خودروهای مشخص شده
گزارشگیری از تردد خودروها در بازه های زمانی مشخص

امکان گرفتن گزارش تردد خودرو به تفکیک ورود یا خروج
تعریف خودروها با عنوان شخصی یا سازمانی
ثبت مجور تردد خودروها از درب های مختلف یک سازمان
قابلیت ثبت هویت و نفرات همراه در زمان ورود و خروج خودرو

نرم افزار مدیریت درخواست خودرو

بسیاری از سازمان ها نیاز دارند تا خودروهای سازمانی خود را به صورت استیجاری یا بلند مدت در اختیار پرسنل خود برای انجام ماموریت یا سایر امور مربوط به سازمان قرار دهند. اتوماسیون درخواست خودرو به عنوان یکی از ماژول های پرکاربرد سامانه حراست و اتظامات کسرا این امکان را دراختیار سازمان ها و پرسنل سازمانی قرار می دهد تا به راحتی اقدام به ثبت درخواست خودرو سازمانی کرده و در صورت اخذ مجوز خودرو مورد نظر را دریافت کنند.

ماژول نرم افزار ورود و خروج کالای اتوماسیون حراست کسرا

کارخانه ها و تولیدکنندگان بزرگ نیاز دارند تا روزانه تعداد بسیار زیادی کالا را وارد یا از کارخانه خارج کنند. در نتیجه کنترل ورود و خروج حجم بالای کالا در این سازمان ها امری پیچیده و زمان بر است و استفاده از روش های سنتی پاسخگوی نیازهای اینگونه سازمان ها نیست. سیستم کنترل ورود و خروج کالا شرکت مهندسی کسرا نرم افزاری قدرتمند برای سازمان هایی با حجم بالای ورود و خروج کالا است که این امکان را به سازمان ها می دهد تا با سرعت و دقت قابل توجه ای ورود و خروج محصولات خود را مدیریت کنند. امکانات و قابلیت های نرم افزار ورود و خروج کالا عبارتند از:

قابلیت دریافت مشخصات کالا از نرم افزراهای سازمانی
امکان تعریف انواع درخواست تردد کالا
دریافت و ثبت مشخصات دریافت کننده کالا
امکان ثبت مجوز درخواست و تردد خودرو
مدیریت زمان ورود و خروج کالا
مدیریت کالاهای در انتظار خروج

کسرا آماده ارائه خدمت به سازمان شما

شرکت مهدسی کسرا به عنوان یکی از برترین شرکت های تولید کننده نرم افزارهای کنترل تردد در کشور توانسته است با ارائه خدمات پیشرفته و بهره گیری از دانش به روز رضایت خاطر بسیاری از سازمان های دولت و غیر دولتی را در استفاده از نرم افزارهای حضور و غیاب، اتوماسیون تغذیه، سیستم حراست و انتظامات و اتوماسیون مراجعین و مهمان جلب کند.

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کسرا به وب سایت شرکت کسرا به آدرس www.kasraco.net مراجعه کرده یا با شماره تلفن‌های  02141452000 داخلی 3 یا 09196769974 تماس حاصل فرمایید.

منبع: فارس
شناسه خبر: 899549