shabro
10 بهمن 1401 - 11:42

۲۶۱ ویژه برنامه کودکان دهه فجر در مازندران اجرا می شود

ساری - رئیس کمیته کودک و نوجوان دهه فجر مازندران از تهیه و اجرای ۲۶۱ برنامه به مناسبت دهه فجر، ویژه کودکان و نوجوانان در استان خبر داد.

محمدعلی یزدان شناس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران ۲۶۱ برنامه در کمیته کودک و نوجوان دهه فجر استان مازندران پیش بینی شده است.

یزدان شناس، افزایش سطح آگاهی و معرفتی کودکان و نوجوانان با آرمان‌ها و اهداف انقلاب و فراهم سازی زمینه حضور پرشکوه آنان در مناسبت‌های ملی و انقلابی و آئین‌های بزرگ‌داشت دهه فجر را اهداف اصلی این کمیته عنوان نمود و افزود: امسال در این کمیته ۲۶۱ برنامه در قالب فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و انقلابی پیش بینی شده است که از این میان ۳۵ برنامه شاخص به صورت استانی برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته کودک و نوجوان ستاد گرامی‌داشت دهه فجر مازندران اظهار داشت: تجلیل از خانواده محترم شهدا و عطر افشانی مزار شهیدان، اجرای طرح پیک امید درمناطق محروم و کم برخوردار استان، برپایی ایستگاه انقلاب در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن با اجرای برنامه فرهنگی هنری ادبی ویژه کودک و نوجوان و برپایی جشنواره ادبی، ویژه شاعران و نویسندگان نوجوان استان مازندران برخی از برنامه‌های محوری این کمیته هستند.

یزدان شناس در ادامه افزود: برگزاری جشنواره ادبی ویژه‌ی شاعران و نویسندگان نوجوان استان مازندران، برگزاری نخستین جشنواره استانی نمایش از کتاب تا صحنه، کاشت نهال انقلاب با حضور مسئولین شهری، مربیان و اعضای کانون، برپایی نمایشگاه عروسک‌های خلاق و آثار تجسمی و برگزاری کرسی قصه‌گویی با محوریت قصه‌های انقلاب برخی دیگر از برنامه‌های شاخص کمیته کودک و نوجوان در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در مازندران هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007097