shabro
14 آذر 1401 - 18:31

هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال؛ گاندوها نیم فصل را با پیروزی به پایان رساندند

دیدار تیم‌های بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان و آویژه صنعت پارسای مشهد در هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر با نتیجه ۶۴ بر ۵۵ به سود ذوب‌آهن به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، در یکی از دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 16 امروز تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و آویژه پارسای مشهد در سالن مرحوم رهنما ورزشگاه ملت به مصاف هم رفتند.

برای تیم ذوب‌آهن در این دیدار محمدرضا اکبری،محمد حسن‌زاده، علیرضا سرداریان، آرمان زنگنه، فرید اصلانی، حمید ضیایی، محمدحسین احمدی ،امیرعلی قلی‌زاده، محمدحسین جعفری و علی کاشانی با هدایت فرزاد کوهیان به میدان رفتند.

همچنین ترکیب تیم آویژه‌ پارسا مشهد را کوین هنری، حامد حسین‌زاده، علیرضا مرتضوی، مرتضی طاهری، فرید سعادت‌نیا، نوید خواجه‌زاده، مجید صادقی، حسن علی‌اکبری، علیاری نجفی، امیرحسین رضایی‌فر، حسین محمدزاده و مهدی افخمی به سرمربیگری جوانویچ تشکیل دادند.

کوارتر اول مسابقه با حمله بی‌ثمر ذوب‌آهن آغاز شد و با گذشت 4 دقیقه اولین امتیاز را حسن علی‌اکبری برای مشهدی‌ها کسب کرد و اما در بازگشت محمد حسن‌زاده و فرید اصلانی  5 امتیاز برای ذوب‌آهن به دست آوردند. با گذشت 7 دقیقه از این کوارتر دو پرتاب 3 امتیازی متوالی آرمان زنگنه با چرخش روی حلقه وارد سبد نشد اما در یک رفت و برگشت امیرعلی قلی‌زاده توانست پرتاب خود را به ثمر برساند تا ذوبی‌ها 9 بر 8 پیش بیفتند. در یک دقیقه پایانی فقط ذوب‌آهن بود که توانست 2 امتیاز کسب کند و 10 دقیقه اول دیدار با نتیجه 12 بر 10 به سود ذوب‌آهن خاتمه یافت.

کوارتر دوم با کسب 2 امتیاز برای هر دو تیم شروع شد و در دومین دقیقه از این کوارتر یار خارجی مشهدی‌ها با کسب 4 امتیاز پیاپی 19 بر 14 آنها را از ذوب‌آهن پیش انداخت. با گذشت 5 دقیقه از کوارتر دوم مشکی‌پوشان آویژه که در این کوارتر عملکرد بهتری داشتند 21 بر 17 همچنان برتری خود را حفظ نمودند. در فاصله یک دقیقه تا پایان نیمه اول برتری کماکان 27 بر 24 به سود آویژه مشهد دنبال شد. در ثانیه‌های پایانی نیمه اول باز هم مشهدی‌ها بودند که 2 امتیاز از سبد ذوب‌آهن کسب کردند تا این نیمه را با نتیجه 29 بر 24 پیروز به رختکن بروند.

 

کوارتر سوم مسابقه با حمله و کسب 3 امتیاز برای آویژه پارسای مشهد شروع شد و یاران ذوب‌آهن با گذشت 3 دقیقه از این کوارتر 6 امتیاز متوالی کسب کردند تا اختلاف نتیجه به عدد 2 کاهش یابد. در فاصله 6 دقیقه تا پایان کوارتر درحالی که ذوبی‌ها اختلاف را به یک امتیاز رسانده بودند، داوران بازی دو خطای فنی عجیب به نفع تیم آویژه گرفتند که اعتراض شدید کادر ذوب‌آهن را در پی داشت و دیدار برای دقایقی به حاشیه رفت و متوقف شد و در این فاصله 6 پرتاب تقدیم یاران آویژه شد تا آن‌ها 39 بر 33 اختلاف را مجدد به عدد 5 افزایش یابد.

درحالی که 45 ثانیه تا پایان کوارتر سوم باقی مانده بود امیر قلی‌زاده و فرید اصلانی هرکدام با یک پرتاب 3 امتیازی و محمد حسن‌زاده هم 2 امتیاز کسب کردند تا ذوب‌آهن 47 بر 44 پیش بیفتند و در بازگشت خطای محمد حسن‌زاده روی بازیکن خارجی مشهدی‌ها 3 پرتاب برای او در پی داشت که 2 پرتاب را گل کرد و کوارتر سوم با نتیجه 47 بر 46 به سود ذوب‌آهن خاتمه یافت.

کوارتر چهارم را نیز سفیدپوشان اصفهانی بهتر شروع کردند و با کسب 4 امتیاز اختلاف را به عدد 5 این بار به سود خود رساندند. در فاصله 5 دقیقه تا پایان مسابقه ذوب‌آهنی‌ها همچنان برتری 5 امتیازی خود در امتیاز 53 بر 48 را حفظ کردند و حتی با یک میدرنج از فرید اصلانی و 4 امتیاز دیگر از امیر قلی‌زاده این اختلاف به 9 هم رسید.

با گذشت 8 دقیقه از کوارتر پایانی ذوبی‌ها که به نظر می‌آمد تازه بدنشان گرم شده است، بازی را در اختیار گرفته و با استفاده از ضعف بدنی حریف 62 بر 50 اختلاف را دو رقمی کردند. در ثانیه‌های آخر مسابقه مرتضی طاهری 3 امتیاز برای آویژه صنعت به دست آورد تا دیدار با نتیجه 64 بر 55 به سود ذوب‌آهن به پایان برسد.

نتیجه کوارترهای اول تا چهارم دیدار به ترتیب به شرح زیر بود: کوارتر اول 12 بر 10، کوارتر سوم 23 بر 17 و کوارتر چهارم 17 بر 9 به سود ذوب‌آهن، کوارتر دوم 19 بر 12 به سود آویژه صنعت مشهد رقم خورد.

انتهای پیام/174

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898641