shabro
07 بهمن 1401 - 00:50

اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفر با افتتاح پروژه‌های دهه فجر در کردکوی

فرماندار کردکوی گفت: با افتتاح پروژه‌های دهه فجر در کردکوی یک هزار نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، باقر مولایی‌فر بعد از ظهر امروز در نشست با گروه خبری فجر گلستان اظهار کرد: ۷۶۳ پروژه با اعتبار ۷۹۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰۰۰ نفر در دهه فجر بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۲۶ متقاضی نهضت ملی مسکن در‌ کردکوی ثبت نام کردند که عملیات عمرانی ۴۸ واحد در حال اجرا است و پروانه ساختمانی برای ۴۸ واحد نیز صادر شده است.

فرماندار کردکوی خاطرنشان کرد: ۴۴۸ واحد خودمالکی در بخش روستایی در طرح نهضت ملی مسکن در حال اجرا است و از مجموع ۷۲۰ واحد مسکن مهر گذشته ۱۲۰ واحد تحویل شده و ۶۰۰ واحد هم که عملیات آن متوقف شده بود با نظر استاندار گلستان به نهضت ملی مسکن وارد شد و در مرحله انتخاب پیمانکار است.

مولایی‌فر در خصوص بهبود شرایط آنتن دهی تلفن همراه در محور درازنو گفت: با افزایش دکل مخابراتی شرایط آنتن تهی در این منطقه بسیار بهتر از گذشته شده است.

وی در خصوص نصب دپربین‌های پایش تصویری در شهرستان بخصوص شهر کردموی اضافه کرد: تمامی دوربین‌های موجود بروزرسانی و بازسازی شد، تمامی دوربین‌های ادارات بروزرسانی شد.

فرماندار کردکوی خاطرنشان کرد: بر اساس نیازمندی‌ها تعدادی دوربین جدید در مسیرهای مورد نظر دستگاه‌های نظارتی نصب شده و این موضوع با قوت ادامه دارد.

گفتنی است، در شهرستان کردکوی ۷۲ هزار جمعیت با ترکیب ۴۹ درصد بانوان و ۵۱ درصد آقایان ساکن هستند.

لازم به ذکر است شهرستان کردکوی دارای ۳۱ روستا است که ۴۵ درصد جمعیت شهرستان روستانشین است.

این شهرستان دارای ۱۲ هزار دانش‌آموز، ۳ هزار دانشجو، ۳۱۳ شهید، یک هزار و ۸۵۰ ایثارگر و ۶۵۰ جانباز است.

۳۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۳ هزار هکتار باغ در شهرستان وجود دارد که حدود ۱۲۰ تن تولید محصولات کشاورزی سالانه این شهرستان است.

انتهای پیام/۸۳۰۰۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000191